Turcja - przewodnik, wycieczki i informacje

Jeśli planujesz swoje wakacje spędzić w Turcji, nie zwlekaj i poznaj atrakcje oferowane przez ten kraj. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po Turcji?

Alanya
Alanya
Twierdza w Alanyi zlokalizowana na wzgórzu króluje nad miastem. Jakie inne atrakcje czekają na turystów w tym mieście?

Aspendos
Aspendos
Aspendos to antyczne miasto w Turcji. Doskonale zachowany teatr oraz ruiny agory, bazyliki, stadionu i akweduktu, zachwycą każdego miłośnika historii.

Side
Side
Side to nadmorski kurort wybudowany na pozostałościach starożytnej cywilizacji. Jakie zabytki zachowały się do dzisiejszego dnia?


Wycieczki fakultatywne po Turcji

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 9 lipca 2014

Wycieczki fakultatywne, oferowane przez lokalne tureckie ale też i polskie biura podróży w Turcji, to doskonały sposób zwiedzania Turcji. Ale co wybrać z szerokiej oferty?

Wycieczka do Side

Ruiny Świątyni Apolla w Side (fot. własna)

Turcja to kraj niezwykle bogaty w zróżnicowane atrakcje turystyczne. Naturalne piękno przyrody można podziwiać w wielu regionach kraju. Pozostałości dawnych kultur na terenie Turcji też nie należą do rzadkości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawostką może być fakt, że na wszystkie wycieczki po Turcji może nas zabrać polskie lub polsko-tureckie lokalne biuro podróży, których na terenie Turcji jest sporo.
Spacerując po centrach miast, w których spędzamy nasz turecki urlop, z pewnością napotkamy lokale, w których znajdują się polskie biura podróży. Już z daleka widać przed nimi polskie flagi narodowe i napisy w języku polskim. To te biura podróży oferują polskojęzycznych przewodników niejednokrotnie pochodzenia tureckiego. Miło posłuchać Turka mówiącego w języku polskim. Pamiętajmy, że decydując się na zakup takiej wycieczki śmiało możemy targować cenę. Pamiętajmy, że to Turcja, mimo iż obsługuje nas nasz rodak. W Turcji oczywiście mnóstwo też jest tureckich biur podróży, które oferują podobne wycieczki.

Bez względu na to czy jest to biuro polskie czy tureckie, w ofertach nie może zabraknąć hitów w postaci wycieczek do Stambułu, Alanyi, Efezu, Pamukkale, Kapadocji, KAS (czyli 3w1 Kursunlu - Aspendos - Side), zielonego kanionu, wąwozu Saklikent, a także atrakcji takich jak delfinarium, aquapark, rejsy statkiem, rafting czy nurkowanie. Możliwy też jest rejs statkiem na pobliskie greckie wyspy Rodos albo Kos. Z pewnością atrakcjami mogą też również być proponowane nam relaksacyjne pobyty w tradycyjnych łaźniach tureckich oraz wyjazdy handlowe na lokalne bazary.
Wiadomo, że czas naszego urlopu jest ograniczony i nie zdołamy uczestniczyć we wszystkich oferowanych wycieczkach po Turcji. A i ceny tych wycieczek nie są na tyle atrakcyjny, aby z nich wszystkich od razu korzystać. Dlatego postaramy się przedstawić pokrótce charakterystykę każdej z tych wycieczek i atrakcji turystycznych. Być może w ten właśnie sposób ułatwimy Wam wybór i zachęcimy do kilku wycieczek w czasie wakacji w Turcji.

Serwisy społecznościowe
Atrakcje turystyczne Turcji na mapie


Pokaż Turcja - wycieczki fakultatywne na większej mapie