Turcja - przewodnik, wycieczki i informacje

Jeśli planujesz swoje wakacje spędzić w Turcji, nie zwlekaj i poznaj atrakcje oferowane przez ten kraj. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po Turcji?

Alanya
Alanya
Twierdza w Alanyi zlokalizowana na wzgórzu króluje nad miastem. Jakie inne atrakcje czekają na turystów w tym mieście?

Aspendos
Aspendos
Aspendos to antyczne miasto w Turcji. Doskonale zachowany teatr oraz ruiny agory, bazyliki, stadionu i akweduktu, zachwycą każdego miłośnika historii.

Side
Side
Side to nadmorski kurort wybudowany na pozostałościach starożytnej cywilizacji. Jakie zabytki zachowały się do dzisiejszego dnia?


Alanya

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 9 lipca 2014

Alanya na Riwierze Tureckiej, to popularny kierunek pobytowy turystów z Europy. Średniowieczna twierdza zlokalizowana na półwyspie i wzgórzu króluje nad miastem. To właśnie z niej rozlega się najpiękniejszy widok na miasto.

Alanya

Alanya (fot. własna)

Bogata oferta noclegowa sprawia, że w żadnym z polskich biur podróży nie zabraknie ofert turystycznych właśnie w tej części Turcji. Warto z nich skorzystać i jako bazę pobytową wybrać sobie właśnie Alenyie.
Samolot z Polski ląduje na lotnisku w Antalya. Port lotniczy Antalya (AYT) to jedno z największych międzynarodowych portów lotniczych w Turcji. Szczególnie w sezonie turystycznym obsługiwana liczba pasażerów jest imponująca. Po wykupieniu obowiązkowych wiz tureckich na lotnisku i odprawie, możemy ruszyć w dalszą drogę do Alanii. Jeśli wykupiliśmy wycieczkę zorganizowaną w polskim biurze podróży, z pewnością pod lotniskiem będzie czekał na nas klimatyzowany autokar. Ten rozwiezie nas po wszystkich okolicznych hotelach. Ci zamożniejsi mogą skorzystać z usług taxi bądź wynajmu samochodu. Odważniejsi zaś, korzystają z transportu publicznego, jakim jest dolmusz.
Transfer z lotniska w Antalii do Alanii może trwać około 3 godzin. Tureccy kierowy autobusów, chętnie zatrzymują się po drodze w przydrożnych sklepikach z pamiątkami, jedzeniem oraz restauracjach, zarządzając przerwę na posiłek. Zazwyczaj w autokarze znajduję się samoobsługowy minibarek z napojami zimnymi, wodą oraz piwem. Płacić możemy w trzech walutach. Oprócz lir tureckich akceptowane są też dolary oraz oczywiście euro. Kierowca oczekuję również na napiwki od pasażerów po odbytej podróży. Po dojechaniu do naszego hotelu, z pewnością powita nas boy hotelowy, który pomoże nam przetransportować bagaże do pokoju. Nareszcie możemy zacząć wypoczywać...

Jakie atrakcje ma Alanya? Oprócz wspominanej już średniowiecznej twierdzy, koniecznie trzeba wybrać się na rejs statkiem wokół półwyspu by podziwiać groty i jaskinie. Pięciokilometrowa plaża Kleopatry też słynie w okolicy ze swojego unikalnego piękna. Do tego port morski, stocznie, stare miasto, bazary. Nie zapomnijmy odwiedzić symbolu Alanii, czyli ceglanej Czerwonej Wieży. A dla tych, co lubią relaks i kąpiele w morzu, Alanya oferuje szerokie i piaszczyste plaże oraz ciepłą wodę w Morzu Śródziemnym. Wieczorami, szczególnie na ludzi młodych, czekają liczne dyskoteki, gdzie bawić się można przy muzyce do samego rana. Co ciekawe, w Alanii organizowane są również nocne dyskoteki i zabawy na statkach pływających wzdłuż wybrzeża. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie o każdej porze dnia i nocy.

C.D.N
Serwisy społecznościowe
Alanya na mapie