Turcja - przewodnik, wycieczki i informacje

Odwiedzając Turcję musimy sprobować potraw kuchni tureckiej. Pamiątki jakie zakupimy na tureckim bazarze powinny na długo przypominać nam pobyt w tym kraju. A co musimy wiedzieć wybierając się do Turcji?

Turecka kuchnia
Turecka kuchnia
Turecka kuchnia ze swoimi charakterystycznymi potrawami jak choćby kebab, znana jest doskonale w Europie. Jakie inne potrawy i napoje oferują tureckie restauracje?

Pamiątki z Turcji
Pamiątki
Jakie oryginalne tureckie produkty warto zakupić na bazarze i przywieźć je do Polski? Na pewno jest w czym wybierać, ale pamiętajmy, żeby to były produkty rękodzielnicze.

Ważne informacje
Informacje
Czy do Turcji potrzebne są Wizy? Jaka waluta obowiązuję w tym kraju? Jak podróżować po Turcji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz czytając ten artykuł.


Mapa i położenie Turcji

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 8 lipca 2014

Turcja położona jest na dwóch kontynentach jednak jej część europejska stanowi zaledwie 3 procent ogólnej powierzchni kraju. Część europejską od azjatyckiej rozdziela Morze Marmara i cieśniny Bosfor i Dardanele. Powierzchnia Turcji to prawie 880 tysięcy kilometrów kwadratowych, a długość granic wynosi ponad 2600 kilometrów.


Państwa graniczące z Turcją to Armenia, Azerbejdżan, Bułgaria, Grecja, Gruzja, Irak, Iran oraz Syria. Otaczające Turcję wody, to Morza Śródziemne, Egejskie, Czarne i Marmara.
Turcja jest administracyjnie podzielona na 81 prowincji. Największymi miastami Turcji są Stambuł, Ankara, Izmir, Bursa.

Tak atrakcyjne położenie nad ciepłymi morzami, doskonały klimat na letnie wakacje, sprawia, że Turcja jest turystyczną potęga tego regionu. Najwięcej turystów stanowią Niemcy i Rosjanie, a ze względu na przystępne ceny także Polacy.
Serwisy społecznościowe